w , ,

Możemy używać echolokację już po 10 tygodniach nauki

Ludzie w labiryncie.
unsplash.com

Echolokacja – eksperyment

Aby przeprowadzić rzetelne badania, do udziału w eksperymencie zaproszono zarówno widomych, jak i niewidomych uczestników. Łącznie było to 26 osób. W trakcie badania miały używać języka do wydawania dźwięków.

Ich zadaniem było także wsłuchiwanie się w dźwięki, które do nich powracały, gdy wydawali określony odgłos. Cały trening składał się z 20 sesji, gdzie każda trwał od 2 do maksymalnie 3 godzin.

Uczestnicy mieli do pokonania labirynt, gdzie korytarze były ułożone na kształt litery T a łuki miały kształty zygzaków i litery U. Echolokacja miała im pomóc w poruszaniu się oraz w określaniu rozmiaru i odległości danych przedmiotów.

Zobacz także:  Owoce o niskim indeksie glikemicznym – kompleksowy przewodnik

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.