w ,

Najbogatszy człowiek świata – poznaj jego historię

Tesla na drodze.
moto.pl

Tesla i SpaceX

Najbogatszy człowiek świata po sprzedaży PayPala udał się do Los Angeles, nazywanego Miastem Aniołów. Tutaj postanowił realizować marzenia, które towarzyszyły mu od dzieciństwa – Elon chciał podbić kosmos!

Po wielu próbach odnalezienia się w przemyśle kosmicznym, Elon postanowił, że stworzy tanią linię lotniczą, realizującą loty w kosmos! Było to innowacyjne rozwiązanie na rynku – nie sposób było szukać czegoś podobnego!

Musk zaczął również produkować tanie rakiety – pierwszą z nich była Falcon 1, której nazwa miała związek z kultowymi Gwiezdnymi Wojnami. Początkowo firma nie odnosiła sukcesów i wkrótce popadła w tarapaty finansowe.

Jednak ostatecznie, udało się jej nawiązać współpracę z NASA i zawrzeć kontrakt, pozwalający na dalszą realizację projektu. Wkrótce Elon uznał, że chce zabierać ludzi w podróże, ale nie tylko w Kosmos – i tak powstała Tesla!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.