w

Historia Black Friday, czyli początku zakupów świątecznych w listopadzie

Kolorowe, papierowe torby z zakupami.

Black Friday większości z nas kojarzy się z istnym szałem zakupów świątecznych. Tego dnia galerie przepełnione są tłumami osób, chcących zaopatrzyć się w świąteczne prezenty dla najbliższych. Historia Black Friday nie jest jednak jednoznaczna!

Istnieje bowiem wiele teorii, mających wskazać powód i dokładną datę powstania tego zjawiska. Jak się okazuje, nie jest to wcale łatwe. Choć każda z teorii ma pewne uzasadnienie w rzeczywistości, to większość z nich nie jest w pełni prawdziwa.

Jedno jest pewne – świąteczne zakupy, rozpoczynające się już w listopadzie, wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. Jednak ze względu na rozmiar i charakter tego zjawiska, wkrótce rozprzestrzeniły się na cały świat. Dowiedz się więcej o tym, jak do tego doszło.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.