w , ,

Czy podczas lockdownu pijemy i palimy więcej? Naukowcy mają na to raport

Marihuana.

Raport Global Drug Survey pokazuje, że w trakcie lockdownu picie i palenie mają się świetnie. 9. raport z tej edycji ukazał się na początku bieżącego roku. Dane, które się w nim znajdują nie są zbyt optymistyczne.

Wynika z nich, że wzrasta ilość osób, które ukojenia i ucieczki od codziennych problemów szukają w alkoholu czy też w paleniu papierosów. Choć te doniesienia nie są zbyt przyjazne, to w raporcie możemy znaleźć także kilka dobrych informacji! Jedną z nich jest to, że mimo wzrostu zainteresowania alkoholem czy marihuaną, maleje zainteresowanie narkotykami twardymi.

Biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie się z nimi wiążą, należy uznać tę informację za niewątpliwy sukces lockdownu, choć jest to swego rodzaju paradoksem, jeśli weźmiemy pod uwagę straty gospodarcze czy społeczne, jakie się z nim wiążą.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.