w , ,

Metoda sześciu kapeluszy – zmienia perspektywę

Mężczyzna w czarnym kapeluszu.

Metoda sześciu kapeluszy, to dość dyskusyjna metoda rozwiązywania konfliktów. Dla jednych jest to doskonały sposób, by uporządkować każdą dyskusję, wprowadzić do niej harmonię i na spokojnie poszukać rozsądnego rozwiązania, najlepszego pomysłu.

Inni postrzegają ją raczej, jako niezbyt trafną metodę, która zamiast rozwiązywać problemy, jedynie je pogłębia i uczy nas nieprawidłowych wzorców, jeśli chodzi o komunikację czy mediacją. Warto jednak zapoznać się z tą metodą, by móc świadomie decydować czy chcemy z niej korzystać.

Być może okaże się, że jest to idealny sposób dla nas, dzięki któremu znacznie lepiej będziemy sobie radzić w kontaktach biznesowych, sprawach zawodowych czy nawet w relacjach z naszymi najbliższymi, przyjaciółmi.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.