w

Mount Everest jest jeszcze wyższy! Nowa oficjalna wysokość szczytu

Mount Everest.

Między Chinami a Nepalem od lat trwał konflikt, dotyczący tego, ile faktycznie mierzy najwyższy szczyt świata, czyli Mount Everest. Okazuje się, że najprawdopodobniej konflikt zostanie zakończony!

Znamy bowiem nowe obliczenia. Wynika z nich jednoznacznie, że dotychczas obie strony się myliły, a szczyt jest jeszcze wyższy niż zakładano! Oznacza to, że himalaiści wspinali się jeszcze wyżej, niż przypuszczaliśmy!

Poznaj nową wysokość szczytu i dowiedz się, jak to możliwe, że jest inna niż zakładano. Okazuje się, że od teraz trzeba będzie zmienić wiele istotnych danych, związanych z tą potężną górą – w podręcznikach czy pracach naukowych!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.