w , ,

Niedługo ludziom zabraknie wody

Dłoń stykająca się z wodą.

Aż 3/4 powierzchni naszego globu stanowią wody. Dlaczego więc stawiamy sobie pytanie, kiedy skończy się woda pitna? Ponieważ większość wody, która znajduje się na Ziemi, to woda słona, która nie nadaje się do picia, uprawy roślin czy hodowli zwierząt.

Niespełna 0,1% wody, która znajduje się na naszej planecie, to woda, którą możemy pić bez obaw o to, że coś nam grozi. Okazuje się więc, że nie jest jej tak dużo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, gdy patrzymy na mapy świata, wypełnione błękitnym kolorem.

Wodę pitną stanowi oczywiście również woda, pochodząca z deszczu. Jednak ma ona charakter nietrwały, ponieważ nie możemy z całą pewnością przewidzieć, kiedy nastąpią kolejne opady. Nie mamy również w pełni opracowanego systemu magazynowania wody, pochodzącej z deszczu.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.