w , ,

Powstał ranking najbrudniejszych miast w Polsce. Zobacz co jest na pierwszym miejscu

Dworzec.

Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to każdego dnia jesteśmy narażeni na kontakt z tysiącami bakterii! Najbrudniejsze miasta w Polsce są dla nas szczególnie dużym zagrożeniem pod tym względem!

Komunikacja miejska, budynki użyteczności publicznej czy bankomaty, to miejsca, w których każdego dnia przewijają się tysiące, a nawet miliony, osób! Wyobraź sobie, że każda z nich zostawia część swoich bakterii na różnego rodzaju powierzchniach, których Ty później dotykasz!

Zespół PSG Polska, Centrum Badań Mikrobiologicznych oraz Autoszczepionki z Krakowa, postanowili przeprowadzić badania, które miały sprawdzić, które z Polskich miast jest najbrudniejszym i jednocześnie najniebezpieczniejszym. Wyniki mogą Cię nieco zszokować, ale i zachęcić do dbania o czystość rąk oraz higienę w miejscach publicznych!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.