w , ,

Jak stres wpływa na podejmowanie racjonalnych decyzji

Wpływ stresu na mężczyznę - pobudzenie.

Wpływ stresu na nasze życie jest bezdyskusyjny. Wiemy, że wpływa on nie tylko na to, jak się zachowujemy, jaki jest stan naszego zdrowia, ale i na to, jakich wyborów dokonujemy na przestrzeni czasu.

Dr hab. Szymon Wichary, psycholog z SWPS – Uniwersytetu Humanistycznego w Warszawie – postanowił przyjrzeć się reakcjom naszego organizmu, do których dochodzi w stresujących, pełnych napięcia sytuacjach.

Dzięki temu chciał zbadać neurofizjologiczne mechanizmy, jakimi kieruje się nasz organizm w stresujących sytuacjach. Badanie miało pokazać, w jakim stopniu nasze emocje wpływają na podejmowanie złożonych decyzji.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.