w , ,

Sprawdź, jak za pomocą jedzenia redukować stres

Zestresowany mężczyzna.

Stres, to całkowicie naturalna reakcja organizmu na wydarzenia, zakłócające jego równowagę. Kiedy czujemy się obciążeni tym, co nas spotyka bądź nie radzimy sobie z tym, co musimy zrobić, to w naszym organizmie dochodzi do produkcji kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Czynniki, które go wywołują są nazywane stresorami. Dla jednych może to być trudny egzamin na uczelni, dla innych wizyta u dentysty, a jeszcze dla innych będzie to nadmiar obowiązków w pracy!

Choć każdy ma swój sposób na radzenie sobie z tego rodzaju czynnikami, to warto wiedzieć, że poza codziennym odpoczynkiem, regeneracją czy aktywnością fizyczną, warto postawić również na odpowiednie produkty w diecie!

Pomogą zredukować poziom kortyzolu w naszym organizmie, sprawiając jednocześnie, że zredukujemy negatywne skutki jego wysokiego poziomu, czyli bóle głowy, kończyn, mięśni, przyspieszony oddech, kołatanie serca czy nadmierne pocenie się.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.