w , ,

Próchnica była problemem ludzi miliony lat temu

Mężczyzna wkładający do ust sztuczną szczękę.

Większości z nas wydaje się, że próchnica to raczej współczesna choroba, z którą nikt nie chciałby się zmagać. Jest niezwykle kosztowna w leczeniu, wymaga wiedzy i opieki stomatologicznej oraz dużego zaangażowania ze strony pacjenta.

W związku z tym zapotrzebowanie na dentystów – zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie – wciąż rośnie. Okazuje się jednak, że wielu profesjonalistów dobrze by zarobiło nawet, gdyby żyli około 50 milionów lat temu!

Z przeprowadzonych badań wynika bowiem, że wówczas ludzie również zmagali się z ubytkami, które są charakterystyczne dla tej choroby. Wszystko na świecie ma swój początek. Próchnica również…

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.