w , ,

Te algorytmy potrafią świadomie działać

Lekko przymknięty laptop.

Algorytmy sprawiają, że większość z nas ma na myśli funkcjonowanie sieci czy skomplikowanych mechanizmów matematycznych – i słusznie! Ostatnie lata pokazują jednak, że ich funkcjonowanie jest poważnym zagrożeniem dla ogólnego bezpieczeństwa.

Wszystko przez to, że hakerzy włamują się do poszczególnych baz, manipulują algorytmami i wpuszczają do nich wirusa. To z kolei może powodować wyciek danych na mniejszą lub większą skalę. Okazuje się, że problem może być znacznie głębszy, niż przypuszczaliśmy.

W 2016 roku wirus Stuxnet spowodował poważną awarię w irańskim zakładzie, który zajmował się wzbogacaniem uranu. Wyobraźmy sobie podobną sytuację w elektrowni atomowej czy potężnej fabryce. To mogłoby grozić katastrofą. Naukowcy mają na to sposób.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.