w ,

Czy uprawianie sportu może szkodzić

Mężczyzna przygotowujący się do biegu.

Według niektórych badań uprawianie sportu ma się przyczyniać do zwiększenia ryzyko kontuzji oraz narażać nasze stawy na trwałe uszkodzenia. Pojawiały się jednak badania, które stanowczo zaprzeczały takim tezom.

Teraz kolejni naukowcy wprost mówią o tym, że sport nie wywiera żadnego wpływu na pogorszenia stanu naszych stawów. Przynajmniej ma tak być w przypadku stawów kolanowych. Czy oznacza to, że sport nie ma żadnego związku z chorobą zwyrodnieniową stawów?

Urazy i kontuzje są bowiem częste, gdy uprawia się sport. Zgodnie z zasadami logiki mogłoby to prowadzić do choroby zwyrodnieniowej, z którą zmagają się w Polsce co najmniej dwa miliony osób!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.