w , ,

Do 2050 roku trzykrotnie wzrośnie liczba niewidomych

Okulary trzymane w dłoni.

Naukowcy w Lancet Global Health stwierdzili, że do 2050 roku liczba niewidomych ludzi wzrośnie aż trzykrotnie! Obecnie niewidomych ludzi jest około 35 milionów. Do połowy dekady liczba ta ma wzrosnąć do 105!

Z raportu naukowców wynika również, że aktualnie na świecie jest ponad 200 milionów osób, które zmagają się z różnego rodzaju zaburzeniami wzroku. Do 2050 roku i ta liczba znacznie wzrośnie.

Naukowcy przewidują, że w połowie XXI wieku liczba osób z różnego rodzaju zaburzeniami wzroku wzrośnie do aż 550 milionów! Prognozy nie są najkorzystniejsze, ale naukowcy wskazują, że możemy coś z tym zrobić!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.