w ,

Polacy nie znają tych 15 niesamowitych zastosowań skórki od banana. To ważne!

banan

Zastosowania skórki od banana są bardzo ciekawe i nietypowe, niektóre z nich są bardziej lub mniej znane. Dzisiaj specjalnie dla Was na sztosowe.pl zebraliśmy listę 15 bardzo nietypowych zastosowań skórki od banana.

zastosowanie skórki od banana

Wybielanie zębów

Wieść niesie, że skórka od banana wybiela zęby równie skutecznie, jak drogie apteczne i drogeryjne środki. Jak zastosować skórkę do wybielania?

Obierz bardzo dojrzałego banana i oderwij długi pasek skórki. Pocieraj nim zęby, aż dokładnie pokryją się bananową „pastą”. Pozostaw na kilka minut – uwaga! – staraj się nie dotykać ustami zębów i przez cały czas oczekiwania trzymaj otwarte usta!

Po upływie dziesięciu minut wyczyść zęby szczoteczką, bez użycia pasty. Następnie wypłucz jamę ustną czystą wodą. Zabieg powtarzaj przez około dwa tygodnie i oczekuj efektów!

polerowanie butów

Polerowanie butów

Skórką od banana można wypolerować skórzane buty. W tym celu użyj wewnętrznej strony skórki dojrzałego banana, smarując nią buty w podobny sposób, jak smarujesz je pastą do obuwia.

Buty pokryją się bananowym miąższem, który powinien pozostać na nich przez kilka minut. Następnie usuń warstwę bananowej „pasty” i wypoleruj buty czystą szmatką, aż do połysku.

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.