w ,

20 owoców, które pomogą Ci schudnąć

Pomarańcz

Często, podczas diety odchudzającej można się spotkać z założeniem, iż spożycie owoców nie jest zalecane, jeśli celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

W wielu źródłach ukazywały się sprzeczne informacje, a jednocześnie pojawiało się pytanie: czy powinniśmy spożywać owoce w trakcie odchudzania, czy też nie?

Zaskakujący okazać może się fakt, iż istnieje wiele rodzajów owoców, które zawierają związki sprzyjające utracie tkanki tłuszczowej, co zostało poparte badaniami

Dlatego też, organizacje zdrowotne sugerują spożywanie owoców, aby poprawić nasze samopoczucie oraz wspomóc utratę zbędnych kilogramów.

Właściwości owoców wspomagają utratę masy ciała

Większość owoców charakteryzuje się wysoką zawartością cukrów prostych, takich jak: sacharoza, fruktoza, glukoza. Mając na uwadze, iż nadmierna ich konsumpcja stanowi jedną z głównych przyczyn otyłości i powiązanych z nią chorób, prawdopodobnie zdumiewające jest to, iż w większości przypadków owoce pomagają schudnąć.

Badania kliniczne wykazały, iż zwiększenie dziennego spożycia jest odwrotnie skorelowane z przyrostem masy ciała, tzn. im więcej zostanie ich wprowadzonych do diety, tym łatwiej będzie zrzucić zbędne kilogramy lub zachować szczupłą sylwetkę.

Udowodniono, iż konsumpcja całych owoców korzystnie przyczynia się do zmniejszenia masy ciała, obwodu pasa czy wskaźnika BMI u dorosłych przez długi czas, dzięki obniżeniu kaloryczności diety. Na jakie owoce, zatem, zwrócić uwagę?

Owoce są częścią dobrze zbilansowanego i zdrowego planu odżywiania. W trakcie komponowania diety odchudzającej, w codziennym jadłospisie, należy przede wszystkim uwzględnić poniższe rodzaje owoców, które pomogą schudnąć!

Kliknij „NASTĘPNY”, aby przejść do kolejnej strony i zobaczyć jakie owoce musisz zacząć jeść!