w , ,

Aspiryna może szkodzić Twojemu sercu

Kobieta trzymająca aspirynę i szklankę wody w dłoni.

Aspiryna należy do grupy najbardziej popularnych leków na świecie, które wykorzystujemy do ogólnego leczenia bólu, stanów zapalnych czy pierwszych objawów przeziębienia. Kardiolodzy jednak ostrzegają przed jej negatywnym wpływem na nasze zdrowie.

Ich zdaniem kwas acetylosalicylowy, który jest głównym składnikiem aspiryny, może znacznie podnosić ryzyko wystąpienia schorzeń w funkcjonowaniu naszego serca. W skrajnych wypadkach lek może prowadzić nawet do wystąpienia niewydolności serca, która jest stanem zagrożenia życia.

Poza działaniem przeciwgorączkowym czy przeciwzapalnym kwas acetylosalicylowy prowadzi także do rozrzedzenia naszej krwi. To oznacza, że lek obniża krzepliwość krwi, a jest dostępny bez recepty i stosowany przez nas w dowolny sposób.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.