w , ,

Czas płynie Ci za szybko? Naukowcy mają sposób jak go spowolnić

Dziecko, pomalowane farbkami.
unsplash.com

Kiedy czas zwalnia

Zgodnie z teorią Steve’a Taylor’a czas szczególnie dłuży się wtedy, gdy do naszego umysłu dociera ogromna ilości informacji. To tłumaczy, dlaczego w dzieciństwie czas wydaje się być pojęciem długim, monotonnym.

Dzieci są zaskakiwane na każdym kroku. Każdy pojedynczy obraz, nowa sytuacja, nowopoznane osoby czy kolory, to dla dzieci informacja, którą ich mózg musi przetworzyć i zdecydować, co z nią zrobić.

Kilkumiesięczne czy kilkuletnie dzieci otrzymują tysiące nowych informacji każdego dnia. I choć dla dorosłych mogą one wydawać się banalne, to mimo wszystko sprawiają one, że kolejne dni biegną wolniej, wymagają większego przemyślenia, zatrzymania się i badania tego, co nas otacza.

Zobacz także:  Niezwykłe właściwości octu jabłkowego

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.