w , ,

Uprawa konopii emituje więcej CO2 niż wydobycie węgla. Nowy raport z Kolorado

Marihuana.

Mogłoby się wydawać, że emisja CO2 jest spowodowana przez takie czynniki, jak wydobywanie i eksploatowanie węgla, palenie w nieekologicznych piecach czy zbyt częste poruszanie się prywatnym samochodem. Okazuje się jednak, że takie spojrzenie jest zbyt wąskie a CO2 emituje także wiele innych zjawisk!

Jednym z nich jest uprawa konopi indyjskich. Naukowcy z Colorado State University postanowili sprawdzić, jaki wpływ mają uprawy konopi na emisję gazów cieplarnianych. Efekt badań zaskoczył wszystkich i pokazał, że mamy poważny problem.

Okazało się bowiem, że uprawa tych roślin powoduje o 30% większe zanieczyszczenie niż wydobycie węgla. W Kolorado, gdzie przeprowadzono badanie, rocznie wydobywa się aż 23 miliony ton węgla. Mimo to znacznie mniej zanieczyszcza to środowisko niż uprawa konopi indyjskich.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.