w , , ,

10 niesamowitych sposobów jak pozbyć się trądziku domowe sposoby

Tonik z ogórka w otoczeniu cytryny, aloesu oraz olejków eterycznych.
pixabay.pl

3. Stosuj domowy tonik na bazie ogórków

W skutecznej walce z trądzikiem ogromne znaczenie ma pielęgnacja. Aby przynosiła pożądane efekty powinna być odpowiednio dobrana do potrzeb naszej skóry i przemyślana. Często stawiamy w niej na maski, serum czy kremy, zapominając o toniku. W rzeczywistości ma on ogromne znaczenia dla tego, by składniki odżywcze mogły się wchłaniać w naszą skórę! Tonik działa, jak swego rodzaju regulator – przywraca naturalne pH skóry i sprawia, że chłonie witaminy i minerały niczym gąbka.

Jak pozbyć się trądziku domowe sposoby muszą więc zawierać tonik na bazie ogórków. Jego przygotowanie jest bardzo proste i nie powinno nikomu sprawić problemów. Wystarczy około 200 gramów ogórka zetrzeć na tarce i połączyć ze szklanką ciepłej wody oraz łyżką miodu – ważne jest to, by woda nie była zbyt gorąca, ponieważ wtedy ogórek i miód stracą swoje łagodzące właściwości. Po 4 godzinach należy przelać wodę przez sitko do szklanej buteleczki.

Zobacz także:  Plemniki, jajeczka i nasiona trafią na Księżyc

Tonikiem powinniśmy przemywać twarz około 2 razy dziennie, najlepiej przed każdą pielęgnacją. Należy trzymać go w lodówce! Witaminy A, C oraz E zawarte w ogórku sprawią, że nasza skóra będzie pełna blasku, odpowiednio nawilżona i elastyczna. Oprócz tego, stosując tonik, zyskamy także łagodzące i przeciwbakteryjne właściwości, płynące z stosowania zwartego w nim miodu!

wesela

Wesela na nowych zasadach. Młode pary rezygnują

nauczyciel

Koronawirus w Polsce. Zmarł 31- letni nauczyciel