w ,

Odsalanie wody, to szansa na ocalenie ludzkości

Maszyna, która umożliwia odsalanie wody.
polish.seawaterroplant.com

Odwrócona osmoza

Wykonywana obecnie odwrócona osmoza pozwala na produkcję około 95 milionów metrów sześciennych pitnej wody. Pozwala to na zaopatrzenie w wodę około 300 milionów ludzi – sporo, prawda? Jednak nie jest to wystarczające!

Z szacunków wynika bowiem, że na brak wody cierpią obecnie aż 2 miliardy osób, czyli prawie 7 razy więcej! Co ważne, brak wody pitnej dotyczy w szczególności państw ubogich, a tych nie stać na budowę i funkcjonowanie zakładów tego rodzaju.

Większość z nich znajduje się w bogatych krajach na Półwyspie Arabskim, gdzie znajduje mieści się połowa wszystkich zakładów odsalających wodę. Warto wiedzieć, że odsalanie wody powoduje nie tylko korzyści, ale i nieodwracalne straty.

Zobacz także:  Triki na pryskający olej

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.