w ,

Odsalanie wody, to szansa na ocalenie ludzkości

Woda w szklance.

Odsalanie wody może w przyszłości zapobiec temu, by każdego dnia nawet 6000 dzieci umierało z powodu braku wody pitnej. Choć brzmi to abstrakcyjnie dla wielu z nas, to takie są fakty. Woda pitna nie jest dobrem, po które może sięgać każdy, w dowolnej chwili.

Wręcz przeciwnie – jest przywilejem, z którego posiadania wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Tymczasem zasoby wody pitnej są niewielkie. Choć 70% globu pokrywa woda, to tak naprawdę niespełna 1% (dokładnie 0,6%) stanowi woda pitna, która jest życiodajna.

Dodatkowo, zasoby wody są rozłożone w sposób nierównomierny, więc nie każdy potrzebujący ma do niej dostęp. Alarmujące są także wieści o tym, że już wkrótce może nastąpić potężna susza i wody będzie jeszcze mniej.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.