w , ,

Krótka drzemka w ciągu dnia – zdrowo czy wręcz przeciwnie

Kobieta podczas drzemki.

Duża ilość pracy bądź nauki w ciągu dnia sprawia bardzo często, że nie mamy już energii, by dalej pracować. Krótka drzemka w ciągu dnia może być rozwiązaniem tego problemu! Okazuje się, że nie musisz sięgać po kolejny kubek kawy.

Kofeina może wywierać negatywny wpływ na nasze zdrowie, a drzemka może właściwie o połowę zmniejszać ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu! Nie jest to jednak jedyna zaleta regularnej drzemki – jest ich znacznie więcej!

Bardzo ważne jest jednak poważne traktowanie drzemki oraz czasu, jaki na nią poświęcamy. Jeśli przerwa na sen będzie trwała za długo bądź za krótko, to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dowiedz się, jak powinna wyglądać rozsądna drzemka i jakie są jej zalety!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.