w , ,

Podatek cukrowy – efekty nowej regulacji

Produkty spożywcze.
unsplash.com

Spodziewane podwyżki

Choć mogłoby się wydawać, że podatek cukrowy zebrał już wystarczające żniwo z naszych portfeli i wystarczy, to jednak jeszcze nie koniec! Okazuje się, ze może podrożeć także woda mineralna.

Z czego to wynika? Okazuje się bowiem, że większość koncernów, produkujących napoje słodzone, produkuje także wody mineralne. Szacuje się, że ze względu na wprowadzony podatek, znacznie spadnie ilość kupowanych napojów, które będą dosładzane.

To z kolei wiąże się ze stratami dla tego rodzaju koncernów, ale i wzrostem zainteresowania wodą. Aby bilans się wyrównał, woda będzie musiała podrożeć. Na tle słodzonych napojów, podwyżka o kilka procent nie będzie wyglądała tak drastycznie, co dodatkowo daje producentom napojów przyzwolenie na takie działanie.

W związku z tego rodzaju zmianami możemy spodziewać się także podwyżek w innych sektorach spożywczych. Słodycze, słone przekąski czy produkty zbożowe również mogą zdrożeć! Rynek to system naczyń połączonych, gdzie każde zdarzenie ma swoją przyczynę oraz efekty!

Zobacz także:  Naukowy sposób na zachęcenie dzieci do warzyw

Owoce na targu.

Owoce antyrakowe, które powinieneś jeść

Schron.

Krążyły legendy o tym domu, właściciel wkurzył się i postanowił wykopać dół w ogrodzie