w , ,

Roboty w medycynie będą terapeutami

Młoda Azjatka trzymająca za dłoń robota.

Roboty w medycynie są obecne od wielu lat. Służą pomocą lekarzom na salach operacyjnych, pełnią funkcję skomplikowanych sprzętów medycznych i raczej nikt nie kwestionuje ich użyteczności w tym kontekście.

Okazuje się jednak, że mogą mieć znacznie szersze zastosowanie. Z badań wynika bowiem, że dotyk robotów może wpływać na nas tak samo terapeutycznie, jak dotyk drugiego człowieka!

To jednak nie koniec – dotyk robota ma sprawiać również, że chętniej będziemy wykonywać jego polecanie. Nowa technologia może więc budzić tak samo duży entuzjazm, jak i obawy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.