w , ,

Al rozpoznaje psychopatów po ruchu głowy

Intymna rozmowa dwóch osób.

Na temat tego jak rozpoznać psychopatę napisano mnóstwo artykułów naukowych, poradników czy książek. Żadna z nich nie przedstawiała jednak tak uproszczonej metody, jak badacze z Nowego Meksyku!

Z ich pracy wynika, że stworzenie algorytmu, za pomocą którego sztuczna inteligencja będzie w stanie wykryć oznaki psychopatii, ułatwi cały proces. Naukowcy opracowali taki algorytm korzystając z nagrań przesłuchań ponad 500 więźniów.

Podkreślają, że do diagnozy robot wykorzystuje ruchy głowy poszczególnych więźniów. To z kolei oznacza, że psychopaci mają zupełnie inną mową ciała i sposób gestykulacji niż zdrowe psychicznie jednostki. Mamy nowy przełom w psychiatrii.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.