w , ,

To urządzenie zmienia nasze ciała w baterie

Zegarek na dłoni.

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić urządzenie, które pobierałoby ciepło z Twojego ciała i przetwarzało je następnie na energię? Jeśli pomyślałeś teraz, że podobny temat pojawił się już w filmie Matrix, to Cię zaskoczymy.

To staje się rzeczywistością! Badacze z University of Colorado w Boulder są w trakcie opracowywania termoelektrycznego urządzenia, które po zetknięciu z naszą skórą będzie pobierało z niej energię, wytwarzaną przez ciepło naszego organizmu.

Następnie ma ona być przetwarzana tak, by mogła zasilić drobne urządzenia, które nie będą już potrzebowały innych baterii. Urządzenie ma być tanie, ekonomiczne i wydajne. Będziemy mogli je montować do pierścionków, zegarków czy bransoletek.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.