w , ,

Już wiemy gdzie powstanie ludzka kolonia w kosmosie

Wizja kolonii w kosmosie.

Fakt, że posiadamy coraz większą wiedzę na temat poszczególnych planet Układu Słonecznego sprawia, że w kosmosie czujemy się coraz lepiej i swobodniej! Część koncernów zaczyna już organizować wycieczki w kosmos – znamy nawet pierwszych turystów!

Okazuje się, że to nie koniec naszych poczynań we Wszechświecie. Pekka Janhunen z fińskiego Instytutu Meteorologicznego uważa, że ludzie wkrótce będą mogli zamieszkać w przestrzeni kosmicznej. Jednak nie uważa, żeby miejscami kolonii miały być, częściowo poznane, Mars czy Księżyc.

Fizyk i astrobiolog mówi, że najlepszym miejscem do rozwoju ludzkiej cywilizacji byłaby megasatelita, krążąca wokół planety karłowatej Ceres. Stworzenie tam ludzkiej kolonii pozwoliłoby na komfortowe i bezpieczne mieszkanie w przestrzeni kosmicznej!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.