w ,

Jedz to, a wiecznie będziesz zdrowy. Lekarze potwierdzają

Jedz to, a wiecznie będziesz zdrowy. Lekarze potwierdzają

Każdy chce jak najdłużej żyć. Mało kto nie korzysta również z ofert upiększających. Po co jednak inwestować w drogie zabiegi i produkty, skoro można sięgnąć po naturalne metody? Jedną z nich jest siemię lniane!

Jedz to, a wiecznie będziesz zdrowy. Lekarze potwierdzają
zdroweporadniki.pl, właściwości siemienia lnianego
Zobacz także:  Najstraszniejsze miejsca na świecie

Właściwości siemienia lnianego

Siemię lniane działa pozytywnie na niemal cały organizm. Dziennie powinno się spożywać od 1 do 2 łyżeczek, a więc stosunkowo niewiele. Składniki odżywcze zawarte w siemieniu mogą mieć znaczący wpływ na nasze życie. Błonnik oddziaływuje na florę bakteryjną jelit oraz obniża cholesterol. Lignany wspierają osłonowo wątrobę. Kwasy tłuszczowe omegą-3 obniżają poziom trójglicerydów. Przed wolnymi rodnikami ochronią nas sterole roślinne.

Zobacz także:  Co naukowcy odkryli pod lodami Antarktyki

Na co wpływa?

Co jeszcze? Długa lista minerałów: magnez, potas, wapń, mangan, miedź, cynk i selen. Jeszcze dłuższa lista witamin: kwas foliowy, witamina C, witamina E, witamina K, niacyna, oraz witaminy B1, B2, B5 oraz B6. Ponadto substancje śluzowe również pozytywnie wpłyną na układ pokarmowy. Problemy z nim zostaną złagodzone a proces trawienia zostanie usprawniony. Innym zbawiennym wpływem picia siemienia jest poprawa stanu cery, usunięcie podrażnień i wyprysków.

Zobacz także:  Ilości ludzi a ilość konfliktów

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.