w , ,

Przeszczepiono kobiecie męskie ręce. Udało się im dostosować do jej ciała

Przeszczepione dłonie.

Przeszczep rąk, którego dokonano w Azji stał się niezwykle głośnym przedsięwzięciem! Sama operacja trwała 13 godzin i było w nią zaangażowanych prawie 40 lekarzy. Zespół składał się bowiem z 20 chirurgów oraz 16 anastazjologów.

To jednak nie koniec niezwykłych informacji na temat samej operacji i jej przebiegu. W jej trakcie wykonano bowiem transplantację rąk z męskiego do kobiecego ciała! Dodatkowo, między dawcą a biorcą występowały różnice w kolorze skóry.

Efekt operacji przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich osób, które przyglądały się tej niezwykle rzadkiej sytuacji. Bowiem na świecie wykonano dotychczas zaledwie około 100 podobnych operacji. Dla porównania – w USA rocznie wykonuje się około 2200 przeszczepów serca!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.