w ,

Żywność z powietrza! Zobacz, na czym to polega

Żywność z powietrza! Zobacz, na czym to polega

Żywność z powietrza brzmi jak marzenie. Wydawać, by się mogło, że nie zaznamy tego za naszego życia. Nic bardziej mylnego! Naukowcom udało się
wyprodukować skrobię bez udziału żywych komórek.

Zobacz także:  5 niesamowitych sposobów, aby powstrzymać zły oddech w 5 minut

Nowe odkrycie naukowców

Tygodnik naukowcy ,,Science’’ opublikował odkrycie naukowców z Chińskiej Akademii Nauk. Najnowsze osiągnięcie to możliwość wytworzenia skrobi bez udziału żywych komórek. Skrobia jest ważnym elementem w codziennej diecie. Znajduje się między innymi w ziemniakach, ryżu czy pszenicy. Dostarcza wielu potrzebnych składników.

Zobacz także:  "Deepfejk" Tom Cruise podobija Internet, a także wzbudza obawy u odbiorców

Żywność z powietrza – innowacja

W porównaniu do wytwarzanej energii w kukurydzy, można zaoszczędzić 8, 5 razy więcej energii! Odkrycie to może oznaczać rozpoczęcie przemysłowej produkcji skrobi, bez użycia roślin. Choć reakcja nie jest prosta i wymagała pokonania wielu przeszkód, otwiera drogę dla wydajniejszego i bardziej ekologicznego sposobu produkcji.

Zobacz także:  Czy Viagra wydłuża życie? Naukowcy publikują kolejne badania

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.