w ,

20 powodów dla których warto pokochać ogórki kiszone

Ogórek kiszony

Smak kiszonych ogórków wielu osobom kojarzy się z dzieciństwem oraz swojskim i zdrowym jedzeniem. To także potrawa ciesząca się dużą popularnością podczas tradycyjnych wesel, gdzie ogórki często pojawiają się w charakterze przekąski, umieszczone tuż obok śledzi czy nóżek w galarecie. Jednak ta z pozoru prosta i zwyczajna kiszonka, kryje w sobie znacznie więcej niż tylko smak znanym nam z rodzinnego domu.

Ogórek kiszony czy kwaszony?

Na wstępie należy zwrócić uwagę na subtelną, ale ważną różnicę pomiędzy ogórkiem kiszonym a kwaszonym. Wielu z nas wydaje się zapewne, że słowa „kiszony” i „kwaszony” to synonimy, a zatem nie ma znaczenia, który rodzaj ogórków zakupimy w sklepie. Niestety, ale za ten błąd słono zapłacimy swoim zdrowiem – jeśli zamiast naturalnie kiszonych ogórków bogatych w substancje odżywcze, wybierzemy ogórki kwaszone, to zaopatrzymy się niestety w produkt pełen octu, cukru oraz innych konserwantów.

Dlatego następnym razem dokonując wyboru, koniecznie zwróćmy na to uwagę, aby mieć pewność, że inwestujemy w swoje zdrowie. Poniższa lista pozwoli ci poznać aż 20 leczniczych sekretów, ukrytych w naturalnie kiszonych ogórkach.