w ,

W Afryce nie chodzi o głód

Czarnoskóra kobieta.
unsplash.com

Rasizm kulturowy w Afryce

Jeśli chcemy upatrywać innych powodów klęski głodu w Afryce niż same konflikty zbrojne, to warto przyjrzeć się jej historii. Afryka od lat była wykorzystywana do pozyskiwania zasobów – nie tylko materialnych, także ludzkich.

Po okresie kolonizacji zapanowały tam rządy rasistów – ludzi, którzy utrudniali jakikolwiek rozwój ludziom o ciemnym kolorze skóry. Zabraniano lub ograniczano im dostęp do edukacji, przez co kraj po prostu się nie rozwijał.

Zobacz także:  Czy dzbanek filtrujący można myć w zmywarce?

Nie było szans na wykształcenie na dużą skalę specjalistów z różnych dziedzin. Dzisiaj rasizm i kultura apartheidu (rasizmu systemowego) wciąż mają się dobrze, choć na świecie są miliony działaczy, którzy starają się temu sprzeciwić.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.