w ,

W Afryce nie chodzi o głód

Czarnoskóre dzieci biegnące ścieżką.

Większości z nas zapewne wydaje się, że Afryka jest biednym krajem, ponieważ panuje w niej susza. Z tego powodu jej mieszkańcy zmagają się z brakiem wody oraz wystarczającej ilości pożywienia dla wszystkich dzieci i dorosłych.

Na Czarnym Kontynencie każdego dnia z głodu umierają zarówno dzieci, jak i dorośli. Na świecie co około 3,6 sekundy ktoś umiera z głodu. Najczęściej ofiarami klęski są dzieci poniżej piątego roku życia. Zdaniem naukowców wszystkiemu winne są wojny.

Konflikty zbrojne, które toczą się na południe od Sahary mają znacznie większy wpływ na brak pożywienia w tym regionie, niż susze czy globalne ocieplenie. Te mają jedynie charakter przejściowy. Z czasem mijają i wszystko wraca do normy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.