w , ,

Aktywność fizyczna może leczyć skutki braku snu

Kobieta w białej pościeli.

Zdaniem brytyjskich naukowców aktywność fizyczna może pozytywnie wpływać na osoby, które zmagają się z zaburzeniami snu, bezsennością! Ma ona łagodzić skutki braku wystarczającej regeneracji dla naszego organizmu.

Taka teoria ma być poparta wieloletnimi badaniami, które były prowadzone na około 400 tysiącach Brytyjczyków. Jeśli więc mamy problemy ze snem, to tym bardziej powinniśmy zastanowić się nad tym, by rozpocząć jakąś aktywność fizyczną.

Ma ona na tyle dużo plusów, że z pewnością na tym zyskamy. Nasze ciało jest stworzone do ruchu, więc powinniśmy mu go zapewnić. Spacer, jazda na rowerze czy bieganie, to już nie tylko zadbana sylwetka, ale i dobra kondycja psychiczna!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.