w , ,

To wydarzy się już w marcu! Potężna Asteroida okrzyknięta przez NASA jako „potencjalnie niebezpieczną” dla Ziemi

Planeta na czarnym tle.

Asteroida 231937 (2001 FO32) będzie najszybszą oraz największą asteroidą, jaka w tym roku minie naszą planetę! Całe wydarzenie będzie miało miejsce już wkrótce, bo ma nastąpić w marcu.

21 marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny, będzie jednocześnie dniem, w którym obiekt znajdzie się najbliżej naszej planety. Obliczenia naukowców pozwoliły również oszacować godzinę, o której to nastąpi! Stanie się to o 11:03 czasu wschodniego.

Choć naukowcy obserwują obiekt już od 20 lat, to dopiero w tym roku minie on Ziemię. Co ciekawe, nie będzie to nasze jedyne spotkanie z tą olbrzymią asteroidą. Kolejne będą miały cykliczny charakter. Warto więc poznać 231937 bliżej!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.