w ,

Jeśli jesz pomidory to musisz o tym wiedzieć!

Jeśli jesz pomidory to musisz o tym wiedzieć!

Jedzenie pomidorów ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Dzięki obróbce termicznej tego warzywa wytwarza się znaczna ilość likopenu, który pomaga zwalczać wiele dolegliwości. Pomidory to cud natury, który częściej musi być wykorzystywany w kuchniach Polaków. Sprawdź, dlaczego warto jeść więcej pomidorów.

Dlaczego warto jeść pomidory? Minimalizują zachorowania na nowotwory

Przeprowadzono liczne badania, które wykazują, że jedzenie pomidorów minimalizuje ryzyko zachorowania na nowotwory. Likopen, który znajduje się w tym warzywie spowalnia wzrost komórek nowotworowych. W największych ilościach możemy go spotkać w gotowanych pomidorach.

Jeśli jesz pomidory to musisz o tym wiedzieć!
marieclaire.co.uk

Poprawiają kondycję skóry

Pomidory doskonale działają na kondycję twojej skóry. Wcześniej wspomniany likopen odpowiedzialny jest również za poprawę naszej skóry twarzy. Jeśli poddamy pomidory wyżej temperaturze, wtedy wytworzony zostanie w dużych ilościach ten związek chemiczny. Gotuj częściej zupę pomidorową, a twoja skóra Ci podziękuje!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.