w , ,

Komórki nowotworowe mogą hibernować – co to oznacza

Badania naukowców nad tym, czy komórki rakowe hibernują.

Komórki nowotworowe, to komórki, których cykl życia czy budowa, uległy mutacji. Cechą charakterystyczną tego rodzaju komórek jest fakt, że mogą nieustannie i bez żadnych ograniczeń się dzielić, co sprawia, że szybko mogą się rozmnażać.

Komórki nowotworowe mogą, choć nie muszą, przyczyniać się do rozwoju choroby nowotworowej w naszym organizmie. Wówczas dochodzi do powstania guza, który często występuje razem z przerzutami. Oznacza to, że komórki nowotworowe się rozmnażają, doprowadzając do tego, że choroba atakuje coraz więcej organów w naszym ciele.

Kiedy dochodzi do diagnozy nowotworu konieczne jest podjęcie leczenia. Okazuje się jednak, że nawroty choroby mogą być spowodowane niezwykłymi zdolnościami komórek nowotworowych do hibernacji a nie przypadkiem czy nieprawidłowym leczeniem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.