w

Kule z betonu w ogrodzie – 5 pomysłów na aranżacje

Kule z betonu w ogrodzie – 5 pomysłów na aranżacje

Betonowe kule to nietuzinkowa, coraz bardziej popularna ozdoba. Można ją często zobaczyć w przestrzeni miejskiej oraz na terenie prywatnych posesji. Pełnią funkcję oryginalnych elementów małej architektury i – co ważne – odnajdują się w tej roli znakomicie. Powodzenie, którym kule zrobione z betonu cieszą się wśród klientów, to zasługa ich formy. Prosta, minimalistyczna, a jednocześnie zapewniająca mnóstwo możliwości aranżacji, pozwala stworzyć przestrzeń, która idealnie spełnia oczekiwania właścicieli posesji. Przy pomocy jednej bądź kilku kul z betonu można kreować wymyślne kompozycje. Zdadzą egzamin w wersji nowoczesnej oraz klasycznej, gdyż pasują do większości ogrodów.

Betonowe kule jako element ozdobny w ogrodzie

Beton w formie kul dodaje ogrodowi charakteru. Dekoracje tego typu można ustawiać w dowolne konfiguracje, łącząc z pozostałymi ozdobami. Prezentują się korzystnie w duecie z roślinami, np. z wysokimi zielonymi trawami. Drugą opcję polecamy do nowoczesnych ogrodów, gdzie w miejsce bujnej roślinności właściciele wybierają skalniaki, ścieżki przecinające trawnik czy wielkie płyty chodnikowe. Wystarczy ustawić przy nich kulę, aby stworzyć interesujący zakątek.

Następny, trzeci pomysł, który przypadł do gustu rzeszom posiadaczy ogrodów, to kule z betonu w towarzystwie lamp ogrodowych albo lampionów. Wyglądają nietuzinkowo szczególnie wieczorami, gdy padają na nie smugi sztucznego światła. Łatwo tym prostym trikiem nadać ogrodowi określony nastrój – romantyczną atmosferę przy altanie albo tarasie.

Możliwości aranżacyjne kul z betonu

Kolejna propozycja zaaranżowania przestrzeni w ogrodzie z użyciem betonowych kul to ułożenie kilku sztuk w różnych rozmiarach. Można ustawić je w małej grupce (złożonej np. z trzech bądź pięciu), aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Ostatnia, piąta możliwość upiększenia posesji polega na zestawieniu kul z bajecznie kolorowymi rabatami. Jeżeli starannie wyselekcjonujemy gatunki roślin, będziemy cieszyć się różnobarwnymi kwiatami aż do późnej jesieni. Ułożone obok rabat kule z betonu będą tworzyć z nimi ciekawy kontrast. Powstanie kompozycja klasyczna, a zarazem nowoczesna, łącząca w sobie to, co najlepsze w obu stylach.

Kule z betonu architektonicznego – czy warto?

Kule z wytrzymałego betonu sprawdzą się w każdym wariancie aranżacyjnym, wystarczy jedynie starannie go przemyśleć. Kolejny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę, to sklep. Renomowany producent elementów betonowych to gwarancja najwyższej jakości wyrobów. Idealnym przykładem może być firma Kęsbet, oferująca klientom kule w kilku rozmiarach. Wszystkie wyróżnia solidność, a zarazem estetyka wykonania. Cechuje je również odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz prostota montażu. W zależności od preferencji kupujących mogą być wolnostojące lub mieć specjalne pręty, przy pomocy których przytwierdza się je do podłoża.

Osoby wahające się, czy warto zainwestować w betonowe kule, nie muszą się obawiać. Z pewnością to dobre rozwiązanie, niemniej należy wiedzieć, jaki konkretnie styl odpowiada nam najbardziej oraz co dzięki kulom chcemy uzyskać. Podoba się nam nowoczesny ogród czy raczej sielski niczym z ogródków naszych babć? Wolimy styl angielski czy może francuski? Później pozostaje tylko zamówić kule, a następnie ustawić je w odpowiednim miejscu.