w , ,

Powstał ranking najbrudniejszych miast w Polsce. Zobacz co jest na pierwszym miejscu

Dworzec autobusowy.
unsplash.com

Najbrudniejsze miasta w Polsce – wyniki analiz

Najbrudniejsze miasta w Polsce, to takie, w których znaleziono największą ilość bakterii w analizowanych miejscach. Choć wiele osób spodziewało się zapewne, że Kraków czy Warszawa będą wiodły prym w tym zestawieniu, ze względu na liczbę mieszkańców tych miast, to jest zupełnie odwrotnie!

Kraków należy do jednego z najczystszych miast w Polsce! Z powyższego zestawienia, czystsze od Krakowa okazały się być jedynie Łódź oraz Bydgoszcz. Z kolei Warszawa uplasowała się na siódmym miejscu, więc nieco za połową rankingu.

Uwzględniając wszystkie badane powierzchnie, najgorzej wypadł Poznać i to on otrzymuje tytuł najbrudniejszego miasta w Polsce! Tylko trochę czystsze od niego były Katowice oraz Gdańsk. W Poznaniu znaleziono aż 14620 bakterii podczas, gdy w najczystszej z zestawienia Łodzi było ich tylko 1470!

Zobacz także:  20 powodów dla których warto pokochać ogórki kiszone

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.