w , ,

Powstał ranking najbrudniejszych miast w Polsce. Zobacz co jest na pierwszym miejscu

Ludzie, poruszający się komunikacją miejską.
unsplash.com

Co oznaczają przeprowadzone analizy

Z przeprowadzonych badań wynika, że powinniśmy na siebie uważać – szczególnie, jeśli przebywamy w środkach komunikacji miejskiej oraz na dworach. To tam znajduje się największa ilość bakterii, mogących powodować między innymi psucie żywności, gorączkę czy biegunkę!

Najbrudniejsze miasta w Polsce są pełne bakterii, znajdujących się w moczu, czyli Citrobacter braakii, która u osób z osłabioną odpornością może prowadzić nawet do sepsy! W badanych miejscach znajdowały się także bakterie gronkowca czy paciorkowca kałowego.

Z raportu wynika, że przestrzeń publiczna, w której przebywa wiele osób, stanowi potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia a nawet życia. Dlatego przebywając w niej, powinniśmy pamiętać o dezynfekcji i o tym, by unikać bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, których dotyka wiele osób, a następnie ze swoją skórą. Pamiętaj też, by zawsze mieć przy sobie płyn do dezynfekcji!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.