w , ,

Polska źle wypadła w rankingu

Ludzie w mieście pośród smogu.

Powstał ranking miast w Europie, który uwzględnia ilość zieleni w przestrzeni miejskiej oraz jakość powietrza, jaka występuje na danym obszarze. Niestety, o ile z pierwszym nie mamy problemu, bo mamy dosyć dużo parków czy skwerów, to z drugim mamy kłopoty!

Jakość powietrza w polskich miastach jest katastrofalna! Nie chodzi już tylko o Kraków czy śląską aglomerację miejską. Poziom zapylenia w naszych miastach jest ogromny i informacja o tym ruszyła właśnie w świat!

Najpewniej negatywnie wpłynie to na ilość turystów, którzy każdego roku odwiedzają nasz kraj. Zdecydowanie chętniej będą bowiem sięgać po te destynacje, w których panują przyjazne warunki dla zdrowia. To także znak dla nas, że potrzebujemy zmian.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.