w ,

Jeśli zauważysz ten szczegół w samolocie, nie panikuj. Otwór w oknie

Jeśli zauważysz ten szczegół w samolocie, nie panikuj. Otwór w oknie

Podróże uczą i kształcą. Wielu z nas chce zobaczyć jak najwiecej, ale odkłada marzenia na później. Inni natomiast podróżują bez przeszkód. Dla jednych i drugich mamy informację, którą warto zapamiętać.

Jeśli zauważysz ten szczegół w samolocie, nie panikuj. Otwór w oknie
commons.wikimedia.org, Otwór w oknie samolotu
Zobacz także:  Mało kto w Polsce wie o tych rzeczach, a powinien każdy!

Podróże bez samolotu?

Bardzo ciężko mówić o dalekich podróżach bez lotu samolotem. Dużo osób wybiera miejsce przy oknie, by móc podziwiać krajobraz za nim. Niektórzy pewnie dostrzegli, że w szybie znajduje się niewielka dziura. Już na wstępie chcemy uspokoić. Szyba składa się z kilku warstw, a dziura znajduje się tylko w środkowej.

Zobacz także:  Dlaczego warto spożywać ziemniaki?

Otwór w oknie samolotu

Do czego więc służy ten otwór? Odpowiedź jest prosta. Pozwala regulować ciśnienie między pokładem a niebem. A co za tym idzie, lot jest przyjemniejszy dla pasażerów. Nie ma obaw wobec grubości szyb. Zarówno środkowa, jak i zewnętrzna są na tyle mocne, aby wytrzymać różnicę ciśnień. Ponadto mały otwór daje możliwość ucieknięcia wilgoci z samolotu. Przez to, nie tworzy się mgła na oknie.

Zobacz także:  Wpływ diety na wygląd, czyli jak zadbać o skórę od wewnątrz

Nalepka z czarnym trójkątem

Innym ważnym elementem wyposażenia samolotu jest nalepka z czarnym trójkątem. Znajduje się ona nad oknem. Dzięki temu, załoga wie, które miejsca posiadają najlepszy widok na skrzydła. Jest to istotna informacja, ze względu na ważność skrzydeł. Przed wylotem załoga upewnia się czy wszystko jest w porządku.

Zobacz także:  Czy podczas lockdownu pijemy i palimy więcej? Naukowcy mają na to raport

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.