w ,

Jeśli zauważysz ten szczegół w samolocie, nie panikuj. Otwór w oknie

Otwór w oknie samolotu

Podróże uczą i kształcą. Wielu z nas chce zobaczyć jak najwiecej, ale odkłada marzenia na później. Inni natomiast podróżują bez przeszkód. Dla jednych i drugich mamy informację, którą warto zapamiętać.

Otwór w oknie samolotu
commons.wikimedia.org, Otwór w oknie samolotu
Zobacz także:  Świąteczne potrawy dla wegetarian i nie tylko

Podróże bez samolotu?

Bardzo ciężko mówić o dalekich podróżach bez lotu samolotem. Dużo osób wybiera miejsce przy oknie, by móc podziwiać krajobraz za nim. Niektórzy pewnie dostrzegli, że w szybie znajduje się niewielka dziura. Już na wstępie chcemy uspokoić. Szyba składa się z kilku warstw, a dziura znajduje się tylko w środkowej.

Zobacz także:  Światełko w tunelu i wizje z przyszłości. Co dzieje się przed śmiercią?

Otwór w oknie samolotu

Do czego więc służy ten otwór? Odpowiedź jest prosta. Pozwala regulować ciśnienie między pokładem a niebem. A co za tym idzie, lot jest przyjemniejszy dla pasażerów. Nie ma obaw wobec grubości szyb. Zarówno środkowa, jak i zewnętrzna są na tyle mocne, aby wytrzymać różnicę ciśnień. Ponadto mały otwór daje możliwość ucieknięcia wilgoci z samolotu. Przez to, nie tworzy się mgła na oknie.

Zobacz także:  Jak poprawić poranną produktywność?

Nalepka z czarnym trójkątem

Innym ważnym elementem wyposażenia samolotu jest nalepka z czarnym trójkątem. Znajduje się ona nad oknem. Dzięki temu, załoga wie, które miejsca posiadają najlepszy widok na skrzydła. Jest to istotna informacja, ze względu na ważność skrzydeł. Przed wylotem załoga upewnia się czy wszystko jest w porządku.

Zobacz także:  Hiroszima po 76 latach od wybuchu. Zobacz jak wygląda dzisiaj

Problemy ze snem?

Problemy ze snem? Powodów może być kilka

Dodaj kilka kropel do wody - zobaczysz jak szybko rosną storczyki

Dodaj kilka kropel do wody ze storczykami. Nie uwierzysz, jak szybko będą rosły