w , ,

Ludzie są zaskakująco podobni do stworzeń sprzed 550 mln lat. Czy to nasi przodkowie

Ediacaran - skamieniałość.

Większość z nas myśli, że nasi przodkowie to jedynie małpy – okazuje się, że jest zupełnie inaczej! Nasi najstarsi przodkowie mają pochodzić sprzed 550 milionów lat i w żadnym aspekcie mają nie przypominać człowieka!

Byli pozbawieni rąk, nóg i głów. To jednak nie koniec różnic między nami a nimi! Okazuje się, że mieli żyć… na dnie oceanów. Ich istnienie pokazuje, jak długa i nieprzewidywalna jest historia poszczególnych gatunków, żyjących na Ziemi.

Najwyższy czas poznać organizmy ediakarańskie, od których pochodzimy nie tylko my, ale i wiele innych gatunków, które się rozwinęły i obecnie zamieszkują obok nas. Aż trudno uwierzyć, że możemy mieć wspólnych przodków i pochodzić od tych samych organizmów!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.