w , ,

Śpiew ptaków wpływa na naszą satysfakcję jak podwyżka w pracy

Ptaki siedzące na drzewie.

Śpiew ptaków, kąpiele leśne, morsowanie czy jakakolwiek inna forma kontaktu z naturą zbawiennie wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na zdrowie! Naukowcy postanowili zbadać poziom satysfakcji u 26 000 osób i sprawdzić, co wzbudza w nas największe emocje.

Wyniki okazały się być naprawdę przełomowe, bo wskazują na to, że przebywanie wśród śpiewających ptaków wpływa na naszą satysfakcję tak samo, jak podwyżka w pracy – tego chyba nikt by się nie spodziewał!

Naukowcy postanowili pójść jeszcze krok dalej i sprawdzić, jak na nasze samopoczucie wpływa różnorodność przyrody, którą się otaczamy. I w tym wypadku wyniki dla wielu okazały się być niespodziewane!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.