w , ,

Naukowcy rozwiązali zagadkę sprzed 2000 lat tzw. antycznego komputera

Starożytny komputer.

Starożytny komputer to jedna z tych zagadek, na której rozwiązanie wszyscy czekają. Mechanizm, wykonany z brązu, ma już ponad 2000 lat. Jego twórcy wykorzystywali go, by móc przewidywać ruchy poszczególnych planet.

Mechanizm z Antykithiry był dla naukowców zagadką, ale badacze z Wielkiej Brytanii sprawili, że dzisiaj wiemy już, jaki był sposób jego funkcjonowanie. To jednak nie wszystko! Naukowcom udało się bowiem wykorzystać komputer do realizacji własnych obliczeń!

Oczywiście wszystko wymagało poznania schematu, który wykorzystywali starożytni przy pracy z komputerem. Dzięki niemu dzisiaj sami możemy używać antycznego mechanizmu, podziwiać jego dokładność i to, jak wysoce rozwinięci byli nasi przodkowie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.