w , ,

Przodkowie człowieka znalezieni na wyspie

Szczątki znalezione w jaskini.

Przodkowie człowieka pochodzą z różnych zakątków świata. W ostatnim czasie naukowcy odkryli kobiece szczątki, które znajdowały się na jednej z indonezyjskich wysp – Celebes. Były wyjątkowo dobrze zachowane.

Udało się z nich pobrać DNA i poddać je dokładnym oględzinom. Okazało się, że kobieta żyła około 7 tysięcy lat temu i należała do nieznanej nam wcześniej linii gatunku Homo sapiens, czyli człowieka myślącego.

Uważa się, że wyspa, na której znaleziono kobiece szczątki, była ważnym punktem dla ludzi podróżujących z Eurazji do Oceanii. Pierwsze podróże miały się odbywać już około 50 tysięcy lat temu, na co wskazują lokalne wykopaliska archeologiczne.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.