w , ,

Wysiłek fizyczny zmienia DNA

Kobieta uprawiająca sport.

Wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na wydolność układu sercowo-naczyniowego, pomaga zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi oraz odpowiednią dla naszego organizmu masę ciała.

Naukowcy uważają, że wszystko może być spowodowane tym, że aktywność fizyczna wpływa na zmianę naszego kodu genetycznego. Niektórzy uważają, że nasze DNA ma niezmienny charakter. Nie jest to jednak prawda. Do jego powstania dochodzi w momencie zapłodnienia.

Kiedy komórka jajowa łączy się z plemnikiem powstaje uniwersalny kod genetyczny, który jest jednocześnie niepowtarzalny. Jednak na kolejnych etapach naszego życia może dojść do modyfikacji kodu, która wpływa na funkcjonowanie naszego ciała.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.