w ,

TOP10: najdziwniejsze sporty świata

Rowerowa piłka.
futbolizm.pl

Piłka rowerowa

Piłka nożna, to sport, który z pewnością jest znany każdemu Polakowi. Okazuje się jednak, że ma ona pewną niezwykle ciekawą modyfikację. Polega ona na tym, że zawodnicy zamiast biegać za piłką… jeżdżą za nią na rowerze!

Choć brzmi dziwnie, to taki sport naprawdę funkcjonuje! Zawodnicy mają za pomocą nóg bądź głów trafić piłką do bramki. Zasady są więc bardzo zbliżone do tych, które obowiązują w piłce nożnej.

Podobnie jak w tym sporcie, w piłce rowerowej nie możemy używać rąk do sterowania piłką. Mogą służyć jedynie do kierowania rowerem oraz do obrony przed celnym strzałem przeciwników.

Zobacz także:  Wynaleziono plaster na lekooporne bakterie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.