w ,

TOP10: najdziwniejsze sporty świata

Siłowanie się na duże palce u stóp.
euronews.com

Siłowanie inaczej

Większość z nas kojarzy sport, który polega na siłowaniu się. Chodzi o to, by jedna z dłoni przygwoździła drugą dłoń do podłoża, którym najczęściej jest stolik. Najdziwniejsze sporty świata zmodyfikowały nieco tę dyscyplinę.

W ten sposób powstał toe wrestling, czyli sport, który polega na siłowaniu się za pomocą stóp! Konkretnie używa się w tym celu dużego palca u stopy. Zawodnicy zapierają się rękami o podłoże i próbują przepchnąć stopę przeciwnika.

Zasady są podobne do standardowego siłowania się. Wydaje nam się jednak, że tutaj o wiele większe znaczenie ma precyzja. W końcu duży palec u stopy wcale nie jest tak duży, jak mogłoby się wydawać…

Zobacz także:  10 najgroźniejsze eksperymenty na ludziach. Tylko dla odważnych

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.